Aktualności

2022-08-13 16:18

40. rocznica poświęcenia placu pod budowę nowego Kościoła parafialnego w Kasinie Wielkiej – zdjęcia – 14 sierpnia

Ks. Kardynał Franciszek Macharski za każdym razem, kiedy wizytował Parafię Kasina Wielka  nawiedzał  Kaplicę Na Brzegu z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej

„Dnia 14 sierpnia 1982 r. miało miejsce uroczyste poświęcenie placu pod budowę nowego Kościoła, dokonane przez kardynała Franciszka Macharskiego na zaproszenie ks. proboszcza Mariana Juraszka.

Ksiądz kardynał miał uroczystą celebrę w Kalwarii Zebrzydowskiej, ale poprosił o zastępstwo ks. bp Juliana Groblickego, a sam przyjechał do nas.
Trzeba było się spieszyć, aby rozpocząć prace budowlane, bo władze państwowe w każdej chwili mogły spowodować coraz to większe trudności, jeśli chodzi o sprawy budownictwa sakralnego – ks. proboszcz Marian Juraszek„. – Czytamy w Historii Nowego Kościoła Parafialnego

zdjęcia z poświęcenia placu budowy

Modlitwa

Boże, Ty co roku pozwalasz nam przeżywać na nowo dzień poświęcenia tego kościoła, wysłuchaj prośby swojego ludu i spraw, aby tutaj zawsze służył Tobie z czystym sercem i w pełni osiągnął owoce odkupienia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

czytaj więcej...