Msze Święte

w Kaplicy Na Brzegu

Dekret Metropolity Abp Marka Jędraszewskiego Nr. 78/2018

Akt Konsekracji (Poświęcenia) Kaplicy Na Brzegu

2 luty – Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej 

3 maj – Najświętszej Panny Maryi Królowej Polski 

26 sierpień – Najświętszej Panny Maryi Częstochowskiej Odpust 

8 – grudzień – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Panny Maryi

 

Ponadto, w Kaplicy Na Brzegu zamawiane były Msze święte okolicznościowe (o zdrowie, śluby, podziękowania, rocznice urodzin, ślubów, itd.). Obecnie trwa bardzo trudny czas walki z tym świętym miejscem, które sobie nasza Najukochańsza Królowa Polski Wniebowzięta, Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu z Woli Bożej wybrała. Otaczamy nieustanie modlitwą, wszystkich tych, którzy działają na szkodę kultu naszej Najukochańszej Królowej Jasnogórskiej, prosząc dobrego Ojca Niebieskiego o łaskę nawrócenia i opamiętania.

 

250. LAT KAPLICY NA BRZEGU – 26 sierpień

Otrzymaliśmy wielką łaskę dożyć pięknego Jubileuszu 250. lat Kaplicy Na Brzegu w Kasinie Wielkiej. Nikt z obecnie żyjących jak i z naszych przodków w tej parafii jak i z poza niej, do tej pory nie otrzymał takiej szczególnej łaski od Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu, aby to wydarzenie ujawnić, aby to wydarzenie choćby wcześniejsze 200. lecie lub 150. lecie itd., ogłosić, przeżywać, gdzie zaangażowanie powinno być całej parafii –Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę”. – Jk 4, 6. Tą łaskę otrzymaliśmy w tak bardzo trudnych czasach dla kultu naszej Matki Bożej Częstochowskiej, Złotej Róży w Kaplicy. Łaska ta spłynęła, kiedy zaczęto się masowo od naszej ukochanej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu odwracać, pomijać Ją w wydarzeniach parafialnych, w wydarzeniach roku liturgicznego, w wydarzeniach rocznicowych Kasiny Wielkiej. Złość złego ducha do Królowej Nieba i Ziemi w Kaplicy Na Brzegu i Jej Syna rozwinęła się bardzo mocno pociągając za sobą ogromną ilość dusz.

Tak już jest, że dzieło Boże musi być zwalczane przez zawiść. – św. Miriam

Kaplica Na Brzegu jest jednym z miejsc, które z Woli Boga Ojca zostały wybrane, gdzie toczy się walka ze złym duchem jakie Maryja zapowiedziała, że będą miały miejsce w czasach ostatecznych, które właśnie nadeszły. Nie dostrzegają ich ci, co żyją i są pochłonięci tym przemijającym światem; śmieją się, piją, jedzą, mają się dobrze, bawią się, tańczą, zdobywają pochwały i pozycje dla siebie, i tak dalej… Walka z Maryją trwa. Zły duch używa podstępnych środków, aby dalej zwodzić i uwodzić dusze tak, by nie dostrzegały czyhającego niebezpieczeństwa. Kto to pojmie, ten pojmie i otrzyma nagrodę – zostanie uratowany – mówi nam Bóg Ojciec.

Dziś Maryja zapowiada ważne wydarzenie jakie czeka każdego z nas na tym świecie, kiedy to Jej Oblubieniec Duch Święty ujawni każdemu stan swojej duszy – tzw. „Sąd w pomniejszeniu”. Będziemy widzieć wszystko czym jesteśmy w świetle Boga, całą naszą ohydę i grzeszność i tą, którą tak sprytnie skrywamy przed innymi. Duch Święty zapowiada, że przerażające będzie spojrzenie w lustro, bo tam zobaczymy zgniliznę, rozpacz i smród rozkładających się dusz, który ukrywamy pod cienką warstwą ciała.

Nie zostaje nam nic jak tylko złożyć swoje życie w Sercu Maryi, naszej ukochanej Królowej i Matki, która w tych czasach ostatecznych każdego kto się powierzy i odda swoje życie w Jej opiekę, będzie osłaniała przed odwiecznym wrogiem Zbawienia. I na koniec to co zapowiedział Bóg Ojciec, że Maryja otrzymała misję obsadzenia w Niebie brakujących miejsc, z których zostali strąceni upadli aniołowie. Podobajmy się Maryi, przez życie przykazaniami Bożymi, czystością, aby to właśnie nas wybrała i tam umieściła, czego wam wszystkim życzymy. AVE MARIA.

Już od ponad 250. lat nasza Najukochańsza Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie w tym zakątku naszej Małej Ojczyzny.

Korzystajmy z Jej dobroci Serca, nawiedzajmy to szczególne miejsce wybrane z Woli Boga, a nie z woli ludzkiej. Powierzajmy się naszej Najukochańszej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu, poświęcajmy Jej nasze rodziny, powierzajmy nasze bóle, cierpienia, trudy…, a także nasze radości, aby Ona, Maryja ukryła nas w swoim Niepokalanym Sercu i prowadziła wszystkich do Ojca, przez Syna, Jezusa Chrystusa i oświecała tą drogę Światłem Ducha Świętego. Wołaj do Niej często w swoim sercu: TOTUS TUUS MARIA – Cały Twój Maryjo!

„Prócz tego, Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej „Na Brzegu”, gdzie wierni modlą się stale, palą świece, a czasem odprawia się Msza Święta.”

Tak o Kaplicy Na Brzegu w Kasinie Wielkiej powiedział i zapisał w protokole wizytacyjnym św. Jan Paweł II, wówczas bp Karol Wojtyła.

 

TOTUS TUUS MARYJO!

CAŁY TWÓJ MARYJO!