Aktualności

2016-09-02 13:03

Modlitwy na post o chlebie i wodzie

LITANIA POSZCZĄCEGO

Matka Boża prosiła o post o chlebie i wodzie w środy i piątki. Bóg Ojciec prosi dodatkowo poza środą i piątkiem o poniedziałek o chlebie i wodzie. Jeśli nie dasz rady w poniedziałek, środę i piątek, to wybierz środę i piątek, a jeśli nie dasz rady i tego, to wybierz piątek. Jeśli jeszcze nie jesteś zdolny, nie otrzymałeś łaski, aby podjąć się postu o chlebie i wodzie, to proś Matkę Bożą o tę łaskę. Jeśli nie podejmujesz postu o chlebie i wodzie, to w te dni zastosuj post od mięsa. Można w tych dniach również wybrać post od internetu, telewizji, radia, słodyczy, alkoholu, papierosów, i wielu innych naszych słabości, aby je ofiarować Bogu i Maryi. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem postu jakikolwiek on jest zawsze odmawiać MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu wraz z poniższym WEZWANIEM

 

Jeśli podejmujesz post o chlebie i wodzie, to zastosuj się do zalecenia Matki Bożej, aby zawsze rano zjeść dwie kromki chleba i szklanka ciepłej wody – unikniesz przez to bólu żołądka.  W ciągu dnia wody i chleba można pić i jeść ile się chce. 

 

Chleb, nie może mieć dodatków (słonecznik, dynia, itd…), Woda (nie może to być herbata, inne dodatki).

 

Podając intencję postu, dodaj za każdym razem to WEZWANIE: Wejrzyj, Panie, i na moje winy, za które szczerze żałuję i pokornie pokutuję. Przebacz mi i nie pamiętaj już więcej. Nie chcę pamiętać. Pokutuj, abym mógł zapomnieć.

MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE POSTU (poranna)

Duchu Święty, oddaję Ci ten dzień jako ofiarę za grzechy niepohamowanej konsumpcji świata, który uczynił bożka z jedzenia i odbiera żywność najbiedniejszym i najsłabszym. Przepraszam Cię za grzechy obżarstwa i pijaństwa, który wyparł życie duchowe. Wspomóż mnie w tej ofierze i daj mi siłę do przezwyciężenia pokus. Maryjo, Matko Miłosierdzia, pobłogosław mnie i uczyń wiernym narzędziem Twojej Woli. Amen. 

AKT STRZELISTY W CZASIE WALKI DUCHOWEJ /pokusa aby przerwać post/

Boże Wszechmogący, składam Ci tę ofiarę przez Niepokalane Serce Maryi. Umocnij mnie w Jej Sercu mocą KRWI Chrystusa, abym wytrwał w walce do końca.

MODLITWA NA ZAKOŃCZENIE POSTU (wieczorna)

Ojcze Niebieski, przyjmij tę ofiarę zanurzoną w Najdroższej KRWI Chrystusa i uświęconą w Niepokalanym Sercu Maryi na zadośćuczynienie za grzechy świata w połączeniu ze wszystkimi postami, jakie w ciągu swego życia ofiarował Ci Twój Syn Jezus Chrystus i Najświętsza Panna Maryja, święty Józef i wszyscy święci. Niech moja ofiara będzie połączona z cierpieniem wszystkich, którzy cierpieli i cierpią głód, niedostatek i nędze. Dobrowolnie oddaję się Twojej sprawiedliwości w imieniu tych dusz, które dotknąłeś cierpieniem. Łączę moją ofiarę z ich ofiarą, abyś był uwielbiony w każdym cierpieniu i pokucie. Amen.

Poniedziałek post od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE – wynagradzający Bogu Ojcu za naszą Ojczyznę

Środowy post od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE

Piątek dniem postu od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE

Post ścisły – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE ZA OJCZYZNĘ – 27 DZIEŃ MIESIĄCA

Post o powołania kapłańskie każdego 12 dnia miesiąca (w niedzielę nie ma postu)

czytaj więcej...