Aktualności

2024-05-02 16:28

AKTUALIZACJA Cmentarza parafialnego w Kasinie Wielkiej – kwiecień 2024

W kwietniu 2024 roku została przeprowadzona aktualizacja Cmentarza parafialnego na Pańskimi i na Kaletowie. Na grobach, gdzie powstały nowe pomniki lub zostały dodane nowe dane – zostały również naniesione aktualne zdjęcia grobów.

Jest to już III Aktualizacja Cmentarza parafialnego w Kasinie Wielkiej. Pierwsza odbyła się w maju 2017 roku, druga w styczniu 2020 roku w „zimowej szacie”, a uzupełniona w czerwcu tego samego roku. 

Cmentarz parafialny w Kasinie Wielkiej to obecnie prawie 1500 grobów, ponad 4000 nazwisk, ponad 5000 zdjęć grobów.

Aktualizacja cmentarza, to nie tylko sprawdzenie danych i aktualnych zdjęć grobów, ale to również bardzo bogate doświadczenie duchowe i ogromne skarby gromadzone na życie wieczne poprzez pomoc duszom, bowiem jest ogromną łaską pochylić się przy każdym, ale to każdym bez wyjątku grobie, gdzie w każdym z nich mieszka dusza, dusze zmarłych osób, które kiedyś przebywały wśród nas. Przy niektórych grobach można było usłyszeć skamlanie lub wręcz rozpaczliwe błaganie o modlitwę…, bo wiele z tych grobów nikt lub bardzo rzadko kiedy kto nawiedza… 

I Aktualizacja – maj 2017

II Aktualizacja „w zimowej szacie” – styczeń 2020

II Aktualizacja uzupełnienie – czerwiec 2020

III Aktualizacja – kwiecień 2024

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

†  †  †     †  †  †     †  †  †  

Matko Boża Częstochowska, Królowo Polski Wniebowzięta w Kaplicy Na Brzegu, Matko Miłosierdzia, wyproś u Twojego Miłosiernego Syna, aby zmarli cieszyli się wiecznym szczęściem w Królestwie Naszego Ojca.

Dobry Jezu, a nasz Panie Daj im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech im świeci na wieki. Amen.

†  †  †     †  †  †     †  †  †  

MODLITWA ZA KONAJĄCYCH W GRZECHU CIĘŻKIM

o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

 

czytaj więcej...