Aktualności

2023-10-01 16:19

Patron Miesiąca Października

Relikwie św. Jana Pawła II w Kaplicy Na Brzegu

W kolejnym miesiącu pragniemy przybliżyć wam następną postać, która swoim życiem i postępowaniem zasłużyła na chwałę Nieba. W październiku będzie to św. Jan Paweł II, papież.  Wielki czciciel Matki Bożej i Jej Niepokalanego Serca. Przypominamy, że więcej informacji o świętym można znaleźć w panelu bocznym po prawej stronie.

„Prócz tego, Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej „Na Brzegu”, gdzie wierni modlą się stale, palą świece, a czasem odprawia się Msza Święta.”

Tak kiedyś (16 -17 maj 1962 rok) o Kaplicy Na Brzegu w Kasinie Wielkiej powiedział i zapisał w protokole wizytacyjnym św. Jan Paweł II, wówczas bp Karol Wojtyła.

SZLAKI PAPIESKIE            

Prośba o wstawiennictwo św. Jana Pawła II


Janie Pawle II, nasz święty orędowniku, wspomożycielu w trudnych sprawach. Ty, który swoim życiem świadczyłeś o wielkiej miłości do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi, w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym. Przez miłość i wielkie cierpienie, ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżamy się do świętości. Pragnę prosić Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie… wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę i miłość pomożesz zanieść ją do Boga. Ufam w miłosierdzie Boże i moc Twej papieskiej modlitwy. Pragnę przez Jezusa i Maryję za Twoim przykładem zbliżyć się do Boga.

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

czytaj więcej...