Aktualności

2023-08-22 16:35

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej

DZIEŃ SIÓDMY – 23 sierpień

WPROWADZENIE

Jest rok 1973, piękny poranek, mąż wraca z pracy po nocnej zmianie z „Meblometu” Mszana Dolna, kładzie się spać po śniadaniu, ale nie zdążył jeszcze zasnąć, przyszedł sąsiad, żeby jechać po drzewo do lasu starszej kobiecie. Ja się sprzeciwiłam, że nie wyspany, żeby jechali popołudniu, pojechali, bo mąż nikomu nie odmówił. Wrócili, wjechali do ulicy, a dwa samochody się mijały, potrąciły w koniec drzewa, drzewo spadło na nogi męża. Pogotowie zabrało męża do szpitala do Rabki. Operacja trwał 3 h 45 minut. Jedna noga nie chciała się goić, musieli zaropiałe usunąć, a zdrowym zastąpić, ale nie było poprawy, ma być amputacja nogi. Mąż płacze, prosi żeby zamówić Mszę św. w Kaplicy Na Brzegu.

 

Mszę zamówiłam, a w międzyczasie załatwiałam szpital w Piekarach Śląskich. Umówiona byłam na poniedziałek, a w niedzielę dzieci wróciły z Kościoła i mówią, że ksiądz zapowiedział Mszę św. w Kaplicy Na Brzegu za tatę, więc ja mówię nie jadę do Piekar jak mam posłuchanie u takiej Orędowniczki. W poniedziałek zabrałam dzieci i poszłam do Kaplicy Na Brzegu. Msza św. była rano o 8 godzinie, lekarz jak rozwiną opatrunek to wykrzyczał: „ To jest cud”. Andrzej żył 28 lat, zmarł na zawał serca, tyle żył po wypadku.

Nowak Antonina, 15 styczeń 2008

 
MODLITWA DZIĘKCZYNIENIA

 
• Za Twoje  macierzyńskie władanie  nad  nami, – dziękujemy Ci, Królowo Polski!
• Za Twoją opiekę i pomoc w trudnych latach niewoli i zaborów, – dziękujemy Ci, Królowo Polski!
• Za to, że zawsze jesteś Tą, która jednoczy Polaków, pomimo wszelkich podziałów, odległości i granic, – dziękujemy Ci, Królowo Polski!
• Za to, że zawsze jesteś z nami, w okresach powodzenia i niedoli, – dziękujemy Ci, Królowo Polski!
 
MODLITWA CZCI I MIŁOŚCI
 
• Królowo prześladowana przez zaborców na naszej ziemi, – miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie.
• Matko Bolesna stojąca wytrwale pod naszym polskim krzyżem, – miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie.
• Najczulsza Matko wszystkich prześladowanych i udręczonych niewolą, – miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie.
• Najlepsza Wspomożycielko, która byłaś szczególne bliska Narodowi, gdy był opuszczony przez mocarstwa tego świata, – miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie.
 
MODLITWA PROŚBY
 
• Gdy popadamy w nieszczęścia na skutek naszych grzechów, spraw, abyśmy nigdy nie utracili wewnętrznej więzi z Tobą, Jasnogórska Królowo Polski, – bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem!
• Gdy wady nasze i słabości zagradzają nam drogę do wewnętrznej wolności w Bogu, – bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem!
• Gdy atakuje nas pokusa materializmu, zła i nienawiści, – bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem! Królowo wszystkich Polaków rozrzuconych po całym świecie, – bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem!
 
MODLITWA:
Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty dałeś Narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę, a Jej święty Obraz Jasnogórski wsławiłeś niezwykłą czcią wiernych; spraw łaskawie, abyśmy walcząc za życia pod Jej opieką, w chwili śmierci zdołali odnieść zwycięstwo nad złośliwym wrogiem. Przez Chrystusa Twojego Syna, naszego Pana i Boga, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Modlitwa

Matko Boża Jasnogórska! 

Na wzgórzu Brzegowa stoisz

otwierasz szeroko ramiona

i dzieci przyciskasz do łona

Matko Niepokalana!

Otwierasz Serce na żale chorych,

zmartwionych i biednych

ocierasz strumienie łez rzewnych 

Swą łaską O Matko!

DODAJ INTENCJE, PROŚBĘ LUB PODZIĘKOWANIE DO MATKI BOŻEJ

***   ***   ***

DZIEŃ PIERWSZY
DZIEŃ DRUGI
DZIEŃ TRZECI
DZIEŃ CZWARTY
DZIEŃ PIĄTY
DZIEŃ SZÓSTY
DZIEŃ SIÓDMY
DZIEŃ ÓSMY
DZIEŃ DZIEWIĄTY

Podziękowania za otrzymane łaski pochodzą z książki: Słynący łaskami obraz Matki Bożej Jasnogórskiej z Kaplicy na Brzegu w Kasinie Wielkiej, którego autorem jest ks. proboszcz Marian Juraszek

Podziękowania za otrzymane łaski pochodzą z: Tygodnika Katolickiego Niedziela Królowa z Kasiny

Wprowadzenie – Dzień Pierwszy – pochodzi z Historii Kaplicy Na Brzegu

czytaj więcej...