Aktualności

2014-12-13 10:17

Ewangelia na każdy dzień – 13 grudnia

Ewangelia wg św. Mateusza  17, 10-13

 

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa:
„Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?” On odparł: „Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał”. Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

 

Komentarz do Ewangelii:

Słuchajmy Jezusa

 

Dzisiejsza rozmowa uczniów z Jezusem odbywa się w czasie zejścia z Góry Przemienienia. Dopiero co byli świadkami niesamowitego wydarzenia. Widzieli na własne oczy Mojżesza i Eliasza, rozmawiających z Jezusem.

 

Usłyszeli też głos Boga Ojca, mówiący, że Jezus jest Jego Synem umiłowanym, dlatego trzeba Go słuchać.

 

     Tak, trzeba nam słuchać Jezusa, który do nas ciągle przemawia. To, co mówi, jest nieraz bardzo trudne do uwierzenia i przyjęcia. Przykładem są uczeni w Piśmie, a dziś nie brakuje także sceptyków Ewangelii Jezusowej.

 

     Jeśli coś jest dla nas trudne i niezrozumiałe w nauczaniu Jezusa, nie  rezygnujmy z  tego, lecz szukajmy pomocy. Prośmy Ducha Świętego, aby przemieniał nasze myślenie, oświecał nasze drogi i dawał radość bycia z Jezusem, nawet gdy trzeba będzie z Nim nieść krzyż i cierpieć. Słuchajmy Jezusa…

 

ks. Robert Ptak SCJ

czytaj więcej...