Aktualności

2022-08-07 16:11

Ewangelia na dziś – 8 sierpień 2022 rok

EWANGELIA (Mt 17, 22-27) – Podatek na świątynię

(…) Weź go i daj im za Mnie i za siebie.

————–

Jezus w dzisiejszej Ewangelii przyjął pozycję sługi, choć miał wszelkie prawa Syna. Ewangelia z jednej strony podkreśla więc Jego Boskość, a z drugiej – Jego uniżenie. Prowokuje nas do zastanowienia: Czy przeżywamy swoje życie w pokorze, czy godzimy się na uniżenie. A ja? Czy zgadzam się na to, by nie skorzystać z żadnego ze swoich praw, skoro tak zrobił mój Pan i Zbawiciel.

 

Jezu, mój Królu, przychodzę dziś do Ciebie w przekonaniu, że możesz wszystko. Proszę, zapłać za mnie dłużny zapis, który tak obciąża moje sumienie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Mt 17, 22-27)

Podatek na świątynię

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Gdy Jezus przebywał w Galilei z uczniami, rzekł do nich: «Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie». I bardzo się zasmucili.
Gdy przyszli do Kafarnaum, przystąpili do Piotra poborcy didrachmy z zapytaniem: «Wasz Nauczyciel nie płaci didrachmy?» Odpowiedział: «Tak».
Gdy wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: «Szymonie, jak ci się zdaje: Od kogo królowie ziemscy pobierają daniny lub podatki? Od synów swoich czy od obcych?»
Gdy Piotr powiedział: «Od obcych», Jezus mu rzekł: «A zatem synowie są wolni. Żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę. Weź pierwszą złowioną rybę, a gdy otworzysz jej pyszczek, znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...