Aktualności

2021-11-05 16:11

Ewangelia na dziś – 6 listopad 2021 rok

EWANGELIA (Łk 16, 9-15) – Nie można służyć Bogu i Mamonie

(…) Żaden sługa nie może dwom panom służyć.

————–

To, co uchodzi za wielkie wśród ludzi, w Bogu budzi niesmak. Nasze serce powinno należeć do Boga, a nie do mamony i spraw doczesnych. Jezus uwrażliwia nas na wierność i uczciwość w małych rzeczach. Przestrzega, abyśmy z duchem tego świata nie zawierali żadnych kompromisów. Dzisiejsza Ewangelia to bardzo konkretny rachunek sumienia, w którym stawiamy sobie pytania o naszą uczciwość i wierność.

 

Jezu, Ty chcesz, aby moje serce nie było podzielone pomiędzy świat i Ciebie. Oddaję Ci moje serce.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 16, 9-15)

Nie można służyć Bogu i Mamonie

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.
Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, to kto wam prawdziwe dobro powierzy? Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze?
Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!»
Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego.
Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...