Aktualności

2021-06-29 17:11

Ewangelia na dziś – 30 czerwiec 2021 rok

EWANGELIA (Mt 8, 28-34) – Wypędzenie złych duchów

(…) Gdy Go ujrzeli, prosili, żeby opuścił ich granice.

————–

Ewangelia mówi nam, że człowiek może nie chcieć Boga w swoim życiu: „Wówczas wszyscy mieszkańcy miasta wyszli Jezusowi naprzeciw, a gdy Go zobaczyli, prosili, żeby opuścił ich krainę”. Człowiek może wyprosić Boga ze swojego życia i powiedzieć „nie”. Tylko że wtedy jego życie traci sens. A Bóg przecież nie jest konkurentem i rywalem dla naszej wolności. Bóg i jedynie On daje prawdziwe wyzwolenie.

 

Jezu, z Tobą nie obawiam się niczego. Ty uwalniasz mnie od złego i zapewniasz o zwycięstwie dobra.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 8, 28-34)

Wypędzenie złych duchów

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Gdy Jezus przybył na drugi brzeg do kraju Gadareńczyków, wyszli Mu naprzeciw z grobowców dwaj opętani, tak bardzo niebezpieczni, że nikt nie mógł przejść tamtą drogą. Zaczęli krzyczeć: «Czego chcesz od nas, Jezusie, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?»
A opodal nich pasła się duża trzoda świń. Złe duchy zaczęły Go prosić: «Jeżeli nas wyrzucasz, to poślij nas w tę trzodę świń». Rzekł do nich: «Idźcie!» Wyszły więc i weszły w świnie. I naraz cała trzoda ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora i zginęła w wodach.
Pasterze zaś uciekli i przyszedłszy do miasta, rozpowiedzieli wszystko, a także zdarzenie z opętanymi. Wtedy całe miasto wyszło na spotkanie Jezusa; a gdy Go ujrzeli, prosili, żeby opuścił ich granice.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...