Aktualności

2019-12-02 18:11

Ewangelia na dziś – 3 grudzień 2019 rok

EWANGELIA (Łk 10, 21-24) – Jezus rozradował się w Duchu Świętym

(…) Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

————–

Adwent to oczekiwanie, które powoli się realizuje, odkrywanie, że trzeba prostoty zaufania dziecka, aby Ojciec stał się znany nie tylko w umyśle, lecz także w patrzeniu na świat i realizowaniu chrześcijańskiego powołania. Wysławiajmy Boga, bo wszystko od Niego otrzymaliśmy, darmo i niezasłużenie. Dostrzeganie Boga w codzienności i postawa wdzięczności oto zadania na Adwent. Droga ćwiczenia prostoty serca w zaufaniu Bogu.

 

Jezu, dziękuję Ci, że prowadzisz mnie do Ojca.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».
Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...