Aktualności

2022-07-27 16:11

Ewangelia na dziś – 28 lipiec 2022 rok

EWANGELIA (Mt 13, 47-53) – Przypowieść o sieci

(…) Podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju.

————–

„Podobne jest królestwo niebieskie do sieci zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju”. To oznacza, że Królestwo Boże i Niebo jest naprawdę dla wszystkich. Bóg pragnie „złowić” wszystkich i mieć ich przy sobie. Nie może jednak wziąć do Nieba i mieć przy sobie takich, którzy są źli, którzy są „trującymi rybami”, czyli trują innych i siebie swoim egoizmem, którego nie chcą odrzucić. Bóg nie może pozwolić, aby takie „złe ryby” zatruły Niebo egoizmem. 

 

Jezu, mój Królu, przemieniaj nas czym prędzej w „dobre ryby”, czyli w osoby podobne do Ciebie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 13, 47-53)

Przypowieść o sieci

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do tłumów:
«Podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Zrozumieliście to wszystko?» Odpowiedzieli Mu: «Tak».
A On rzekł do nich: «Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare».
Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...