Aktualności

2024-01-25 16:11

Ewangelia na dziś – 26 styczeń 2024 rok

EWANGELIA (Łk 10, 1-9) – Żniwo wielkie, ale robotników mało

(…) Przybliżyło się do was królestwo Boże.

————–

My też jesteśmy uczniami Jezusa. On nam ufa i nas posyła. Mamy głosić Jego Słowo w naszej codzienności, nieść ludziom dar pokoju, a nawet uzdrawiać w Jego imię. Pan mówi wprost, że nie będzie łatwo, bo znajdziemy się w sytuacji jagniąt między wilkami, ale mamy iść, przecież On jest z nami. Módlmy się też za kapłanów i osoby konsekrowane, o ich wytrwałość i wierność, a także o nowe powołania do służby Królowi królów.

 

Jezu, mój Królu, wspieraj mnie, bym nie zawiódł Twego zaufania, bym nie bał się trudności, bo Ty jesteś ze mną. Proszę Cię też o nowych robotników.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 10, 1-9)

Żniwo wielkie, ale robotników mało

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...