Aktualności

2024-04-23 16:23

Ewangelia na dziś – 24 kwiecień 2024 rok

EWANGELIA (J 12, 44-50) – Przyszedłem, aby świat zbawić

(…) Słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.

————–

To, co bardzo nas uderza w dzisiejszej Ewangelii, to prawda, że Słowo będzie sędzią naszego sumienia. Czy zdajemy sobie z tego sprawę, że czytając Ewangelię, Pismo Święte, odczytujemy Słowa, które będą nas sądzić w dniu ostatecznym? Ale tak naprawdę to człowiek sam wydaje na siebie wyrok. Bo kiedy odrzuca Słowo Jezusa, odtrąca tym samym Życie, jakiego oczekuje od nas Jezus, aby mógł nas zbawić.

 

Jezu, mój Królu, przyjmuję Twoje Słowa, które prowadzą mnie do Ciebie. Biada mi za te, które odrzuciłem i nimi wzgardziłem, a nie pokutuję… 

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 12, 44-50)

Przyszedłem, aby świat zbawić

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał.
Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby nikt, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś słyszy słowa moje, ale ich nie zachowuje, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić.
Kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ojciec, który Mnie posłał, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...