Aktualności

2022-05-22 16:11

Ewangelia na dziś – 23 maj 2022 rok

EWANGELIA (J 15, 26 – 16, 4a) – Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie

(…) Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie.

————–

Jezus wymienia dzisiaj dwa sposoby prześladowania człowieka. Pierwszy przez odizolowanie od wspólnoty, wyśmiewanie – zabijanie ducha w człowieku, drugi przez zabicie ciała. Zanim więc pomyślimy o sobie jako o ofiarach prześladowań, zastanówmy się, czy  nie zabiliśmy w kimś dziecka, człowieka, czy nie usunęliśmy ze wspólnoty, nie pozbawili dobrego imienia w imię swoich złudnych wyobrażeń o Woli Boga. 

 

Jezu, czytanie dziś Ewangelii, jest trudnym rachunkiem sumienia. Proszę, o światło Ducha Świętego dla odkrycia prawdy o sobie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 15, 26 – 16, 4a)

Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.
To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...