Aktualności

2020-06-01 18:11

Ewangelia na dziś – 2 czerwiec 2020 rok

EWANGELIA (Mk 12, 13-17) – Podatek należny Cezarowi

(…) Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga.

————–

Przeciwnicy Jezusa działają, wchodząc od samego początku na drogę kłamstwa, fałszu i przebiegłości. Jezus czyta w ich sercach i widzi ich obłudę. Daje im odpowiedź, której się nie spodziewali, bo Jezus Prawda zawsze daje słuszne odpowiedzi. Zaskakujące jest, co czyni On z sercem człowieka przewrotnego – nie tylko go zaskakuje, lecz potrafi także zachwycić!

 

Jezu, proszę Cię, daj mi odwagę i wolność, abym żył prawdą, abym żył Tobą.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 12, 13-17)

Podatek należny Cezarowi

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?”
Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: „Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć”. Przynieśli, a On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?”
Odpowiedzieli Mu: „Cezara”.
Wówczas Jezus rzekł do nich: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. I byli pełni podziwu dla Niego.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...