Aktualności

2020-01-17 18:11

Ewangelia na dziś – 18 styczeń 2020 rok

EWANGELIA (Mk 2, 13-17) – Powołanie Mateusza

(…) Pójdź za Mną. 

————–

Mateusz jako celnik jest nielubiany, pogardzany. Nikt nie chce z nim przebywać, oprócz jemu podobnych. Tylko Jezus zaprasza go do relacji ze sobą, do bliskości i przyjaźni. Na Jego wezwanie zostawił swoje dotychczasowe życie, wstał i bez oglądania się wstecz poszedł za Jezusem. Także mnie Jezus widzi w moich porażkach, upadkach, kompromisach ze złem, a jednak nie przeszkadza Mu to w ciągłym zapraszaniu mnie do bliskości ze sobą. Tylko czy znajdzie we mnie zdecydowanie, odwagę i determinację Mateusza?

 

Dziękuję Ci, Jezu, że zawsze widzisz we mnie coś więcej, co pozwala mi z Tobą zaczynać na nowo.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 2, 13-17)

Powołanie Mateusza

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim.
Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Było bowiem wielu, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie spośród faryzeuszów widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: „Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?”
Jezus usłyszał to i rzekł do nich: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...