Aktualności

2020-07-17 18:11

Ewangelia na dziś – 18 lipiec 2020 rok

EWANGELIA (Mt 12, 14-21) – Jezus cichy i pokorny sercem

(…) W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą. 

————–

Jezus nie narzuca swojej obecności. Robi „swoje” i raczej czeka na człowieka, który Go potrzebuje. Jest łagodny i cierpliwy, ale konsekwentny, wręcz uparty: „aż zwycięsko sąd przeprowadzi”. „Zwycięsko”, to znaczy pozytywnie dla nas. Zrobi wszystko, aby rozkwitło nawet najmniejsze dobro, które w nas jest.

 

Często czujemy się słabi w walce z grzechem. Człowieka słabego traktuje się z wielką delikatnością. Tak też traktuje nas Jezus. Łagodność, cierpliwość i wytrwałość Jezusa w doprowadzaniu nas do Nieba nie ma granic.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 12, 14-21)

Jezus cichy i pokorny sercem

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić.
Gdy Jezus dowiedział się o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza:
„Oto mój Sługa, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...