Aktualności

2022-01-14 16:11

Ewangelia na dziś – 15 styczeń 2022 rok

EWANGELIA (Mk 2, 13-17) – Powołanie Mateusza

(…) Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami.

————–

Posiłek to czynność święta – sprawia, że więzi między ludźmi zmieniają się w prawdziwe braterstwo, a nawet w głęboką komunię. Dlatego właśnie Jezusowi tak bardzo zależy na spożywaniu posiłków w gronie najsłabszych, najbardziej poranionych, najbardziej tęskniących za Bogiem. Trudno się ucztuje z faryzeuszami – zwracają zbytnią uwagę na to, by maska powagi, ważności i pobożności pozostała na swoim miejscu. Dlatego odchodzą od stołu smutni i głodni.

 

Jezu, Ty zasiadałeś do stołu z celnikami i grzesznikami, a swój dom uczyniłeś szpitalem polowym dla niezliczonej liczby grzeszników, tęskniących za dobrem i miłością. Ulecz moją faryzejską duszę.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 2, 13-17)

Powołanie Mateusza

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» Ten wstał i poszedł za Nim.
Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Wielu bowiem było tych, którzy szli za Nim.
Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: «Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?»
Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...