Aktualności

2021-10-14 17:11

Ewangelia na dziś – 15 październik 2021 rok

EWANGELIA (Łk 12, 1-7) – Głosić słowo Boże bez obawy

(…) Bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła.

————–

To, co nas może zniszczyć, nie pochodzi od Jezusa. Naszym wrogiem jest diabeł. Wystrzegajmy się grzechu, by nie stracić swej duszy. Żyjmy w stanie łaski uświęcającej. Łaska Pana jest naszą tarczą i obroną. Naszą nadzieją w tym życiu jest Jezus. Zbliżmy się do Niego i powierzmy Mu wszystko, co budzi nasz lęk, i dajmy się prowadzić. 

 

Jezu, uwolnij moje serce od wszelkich lęków. Bądź ze mną każdego dnia. Ufam Ci całkowicie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 12, 1-7)

Głosić słowo Boże bez obawy

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

Kiedy ogromne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a co w izbie szeptaliście do ucha, głoszone będzie na dachach.
A mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic już więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!
Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...