Aktualności

2020-09-11 18:11

Ewangelia na dziś – 12 wrzesień 2020 rok

EWANGELIA  (Łk 6, 43-49) – Dobre i złe drzewo. Dobra i zła budowa

(…) Czemu to wzywacie Mnie: «Panie, Panie», a nie czynicie tego, co mówię?

————–

To nasze czyny, a nie słowa czy deklaracje świadczą o tym, na ile Ewangelia „staje się w nas ciałem”, na ile żyjemy Dobrą Nowiną. Nie wystarczy mówić: „Panie, Panie…”. Jeśli spotkanie z Jezusem nie zmienia nas, jest powierzchowne. Prawdziwe życie wymaga trudu, wysiłku, poświęcenia. Kiedy będziemy budować nasze życie na fundamencie Słowa, słuchać go i wprowadzać w czyn, przetrwamy każdą życiową burzę.

 

Jezu, niech każde spotkanie z Tobą czyni moje serce coraz lepsze, bardziej prawdziwe i kochające.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 6, 43-49)

Dobre i złe drzewo. Dobra i zła budowa

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo: nie zrywa się fig z ciernia ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.
Czemu to wzywacie Mnie: «Panie, Panie», a nie czynicie tego, co mówię? Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je.
Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany.
Lecz ten, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. Gdy potok uderzył w niego, od razu runął, a upadek jego był wielki”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...