Aktualności

2021-07-11 17:11

Ewangelia na dziś – 12 lipiec 2021 rok

EWANGELIA (Mt 10, 34 – 11, 1) – Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje

(…) Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.

————–

Droga krzyża, czasem cierpienia, ofiary dla drugiego, poświęcenia, itd. To jest właśnie droga do pokoju, którą wyznacza nam Jezus. Nasza droga, będąca osobistą decyzją, by iść za Nim, też jest naznaczona chwilami walki. Bywa, że trudno nam jest przyznać się do wiary. Niekiedy nawet najbliżsi nie potrafią nas zrozumieć. Mimo to mamy być zdeterminowani w podążaniu za Jezusem.

 

Jezu, pomóż mi poznać Cię i kochać nade wszystko. Chcę Cię naśladować.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 10, 34 – 11, 1)

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich apostołów:
«Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; „i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy”.
Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.
Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.
Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».
Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...