Aktualności

2016-02-23 20:53

„Dla nas i całego świata” – Rekolekcje ŚDM 2016 – o. Adam Szustak OP

W sobotę 20 lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w Łagiewnikach odbyło się trzecie spotkanie z cyklu oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM 2016 pt. „Dla nas i całego świata”.  O Bożym miłosierdziu nauczał znany kaznodzieja o. Adam Szustak OP.

.

To, czego najbardziej potrzebujemy, to nie świętość, doskonałość, bezgrzeszność. To, czego najbardziej potrzebujemy to bliskości Boga, bo jak o tą bliskość będziemy walczyć, to On te pozostałe rzeczy zrobi – mówił podczas rekolekcji „Dla nas i całego świata” ojciec Adam Szustak OP.
.
Kolejną edycję rekolekcji rozpoczęła tradycyjnie już modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w języku: polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim. Prowadzący spotkanie – Mateusz Ochman i Tomasz Adamski – zaprosili do rozmowy ojca Adama Szustaka, gościa rekolekcji. Rozmawiano o świętych: św. Jacku Odrowążu OP oraz o słudze bożym ks. Piotrze Skardze SJ oraz o kolejnych uczynkach miłosierdzia: podróżnych w dom przyjąć i nieumiejętnych pouczać. więcej

Rekolekcje „Dla nas i całego świata” to propozycja formacyjna Komitetu Organizacyjnego ŚDM dla młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dotychczasowymi prelegentami rekolekcji byli: w grudniu ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii, a w styczniu ks. Michał Olszewski SCJ, znany rekolekcjonista i egzorcysta, a  20 lutego o. Adam Szustak OP.

Następne spotkanie rekolekcyjne planowane jest w sobotę 19 marca 2016 roku oczywiście w Krakowie w Sanktuarium w Łagiewnikach.

rekolekcje ŚDM 2016 ks. Michał Olszewski SCJ

czytaj więcej...