Aktualności

2016-04-05 13:37

„Dla nas i całego świata” – Rekolekcje ŚDM 2016 – bp Grzegorz Ryś

W sobotę 2 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyło się kolejne piąte spotkanie z cyklu oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM 2016 pt. „Dla nas i całego świata”. Konferencje o miłosierdziu i uczynkach miłosierdzia wygłosił bp Grzegorz Ryś.

.

Decydujcie się w życiu na to, co jest niemożliwe! To, co możliwe możecie robić bez Chrystusa, bez łaski, bez miłosierdzia. Na tym polega chrześcijaństwo, że robisz rzeczy niemożliwe – mówił podczas rekolekcji bp Grzegorz Ryś.

Przeproś a potem wybacz

– Ważne jest, aby nie uciec w uczynek miłosierdzia „więźniów pocieszać”  w taką abstrakcję. Łatwo jest się zwolnić z tego uczynku, powiedzieć że nas to nie dotyczy – mówił bp Grzegorz. – Największym więzieniem jest grzech (…) Dlatego chrześcijaństwo to wyzwolenie, pozbawienie, zostawienie swego grzechu.
.
– Czy jest możliwe odpuścić 77 grzechów? Nie, to nie jest możliwe. To nie jest możliwe dla człowieka, który jest zostawiony sam sobie. Ale my nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. (…) Chrześcijaństwo to nie jest moralizowanie. To nie jest tak, że ja mam stanąć przed Wami i powiedzieć teraz „macie wybaczać 77 razy”. Kiedy przebaczysz? Wtedy, kiedy najpierw Ty przeżyjesz, że Bóg Ciebie kocha i że ta miłość Jego do Ciebie rozgrzesza Cię. Że Bóg wybaczył Ci nie 77 razy, ale znacznie więcej. I miłością którą przyjmujesz, możesz kochać innych. Jest możliwe, ale tylko w Bogu.

Czytaj więcej

Rekolekcje „Dla nas i całego świata” to propozycja formacyjna Komitetu Organizacyjnego ŚDM dla młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dotychczasowymi prelegentami rekolekcji byli: w grudniu ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii, a w styczniu ks. Michał Olszewski SCJ, znany rekolekcjonista i egzorcysta,  20 lutego o. Adam Szustak OP, 19 marca ks. Artur Godnarski, 2 kwietnia bp Grzegorz Ryś, 21 maja José Prado Flores, charyzmatyk z Meksyku, 18 czerwca na zakończenie Ulf Ekman szwedzki teolog, misjonarz i etnograf.

 

Rekolekcje ŚDM 2016 –  ks. Michał Olszewski SCJ

Rekolekcje ŚDM 2016 – o. Adam Szustak OP

Rekolekcje ŚDM 2016 – ks. Artur Godnarski

Rekolekcje ŚDM 2016 – bp Grzegorz Ryś

Rekolekcje ŚDM 2016 – José Prado Flores

Rekolekcje ŚDM 2016 – Ulf Ekman

 

czytaj więcej...