Aktualności

2023-02-17 16:20

Sobota dzień poświęcony Matce Bożej – 18 luty – Akt osobistego oddania się Matce Bożej

… w tym dniu, zawsze choć na chwilę zaświeci słoneczko!

 

Niepokalana nasza Matka jest Królową męczenników ze względu na wielkość Jej boleści. Ona może zawołać do wszystkich męczenników i wszystkich, którzy uginają się pod strasznym krzyżem: „Wszyscy, co drogą zdążacie, przyjrzyjcie się, patrzcie, czy jest boleść podobna do Tej, co mnie przytłacza” (Lm 1, 12). Albowiem cierpienia męczenników były w większości wypadków natury fizycznej, zaś boleści Maryi w pierwszym rzędzie były natury duchowej. Takie dokładnie, jak przepowiedział Symeon: „Twoją duszę miecz przeniknie” (Łk 2, 35). A cierpienia duchowe o tyle przewyższają ból cielesny, o ile sama dusza góruje nad ciałem.

 

Nie przechodź obojętnie, bez współczucia koło Królowej męczenników!

 

Dźwigaj z Nią i na Jej wzór to, co podobało się Opatrzności włożyć na twe ramiona. Znoś wszystko w duchu świętego męstwa Niepokalanej naszej Pani, która pośród najsroższych cierpień nie zachwiała się pod krzyżem, ale cierpiała w milczeniu!

 

A gdy zdaje ci się, że złamie cię jakaś boleść, uciekaj się wtedy do Matki Boleściwej, oglądaj i zgłębiaj siedem mieczów tkwiących w Jej sercu i pamiętaj na napomnienie Boże: „Boleści rodzicielki nie zapominaj!” (Syr 7, 27).

Królowo Męczenników – módl się za nami!

AKT OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MATCE BOSKIEJ

Pierwsza Sobota Miesiąca

Litania do Niepokalanego Serca Maryi

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo - Kaplica Na Brzegu

Różaniec ze św. Janem Pawłem II

15 Obietnic Matki Bożej dla odmawiających Różaniec Święty

Modlitwa wiernego niewolnika Maryi

czytaj więcej...