Aktualności

2021-06-02 17:07

Przed Chrztem należysz do szatana. Chrzest św. wyzwala człowieka z niewoli szatana

<— Powrót do czytelni

Przed Chrztem każdy chrześcijanin był niewolnikiem szatana, bo należał do niego. Na Chrzcie św. osobiście lub przez swoich chrzestnych uroczyście wyrzekł się szatana, jego pokus i jego uczynków. Wybrał Jezusa Chrystusa jako swojego Mistrza, Pana i Króla i oddał się Jemu jako niewolnik miłości.

O biedni ci rodzice, o biedne te matki i ojcowie, którzy przez swoją pychę i namowę diabła sądzą, że nie muszą oddawać swoich dzieci w ręce Króla królów przez święty Sakrament Chrztu. O biedni ci rodzice, o biedni ojcowie i matki, którzy nie przekazują świętej wiary katolickiej swoich rodziców i dziadów, a za podszeptem szatana idą w przepaść piekielną pociągając za sobą swoje własne dzieci.

A ty katoliku trwający w świętej wierze katolickiej, czy wiesz o tym  jak mówi św. Tomasz, św. Augustyn i kanoniści że: „Najważniejszym ślubem jest ten, który składamy na Chrzcie świętym”. Lecz kto z nas dochowuje owego uroczystego ślubu? Kto dotrzymuje wiernie obietnic Chrztu św.? Czyż większość chrześcijan nie sprzeniewierza się wierności obiecanej Chrystusowi na Chrzcie św.? Skąd pochodzi to ogólne rozprzężenie moralne, jeśli nie stąd, że żyjemy zapominając o obietnicach i zobowiązaniach Chrztu św. i że mało kto osobiście zatwierdza i odnawia przymierze z Bogiem, zawarte przez rodziców chrzestnych.

Dlatego w dniu swoich urodzin lub dniu swojego chrztu, odnawiaj sobie te święte przyrzeczenia i zobowiązania jakie dałeś kiedyś sam lub przez rodziców chrzestnych, bo z nich zdasz sprawę przed Świętym Bożym Majestatem.

Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...