Aktualności

2022-01-01 16:11

II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim (Rok C) – 2 stycznia

EWANGELIA (J 1,1-18) – czytania

BANALNY POCZĄTEK

ks. Wojciech Kuzioła

„Na początku było Słowo …” – czytasz w dzisiejszej Ewangelii. Jak to Słowo? Tylko tyle? Gdy patrzymy z perspektywy reguł współczesnego świata, coś tu się nie zgadza. Na początku muszą być pieniądze, dobra pozycja, atrakcyjny wygląd i układy. Tylko wtedy można jakoś zacząć i do czegoś dojść. Jeśli brak tego zaplecza, to nawet nie warto startować. Ewangelia obala jednak płytką „mądrość” tego świata i zwraca dziś twoją uwagę na moc Słowa, które wypowiada Bóg. Ono jest początkiem, Ono stwarza i powołuje do życia, dzięki Niemu wszystko istnieje.

 

Czy Jezus Chrystus, żywe Słowo Boga, jest fundamentem twojego życia? Czy wszystko, co czynisz, dokonuje się Jego mocą? Wybierając Chrystusa jako jedyny punkt odniesienia i stawiając Go w centrum twego istnienia, możesz nadać życiu nowy kolor, nowy zapach, ten Boży, nie ten ludzki. To Bóg jest źródłem wszystkiego. W Nim jest prawdziwe życie, które różni się od zwykłej, szarej wegetacji. To On jest światłem, które oświeca drogę, wskazuje dobry kierunek i chroni przed pobłądzeniem w ciemności zła.

 

Przyjmij dziś Jezusa, zaproś Go do siebie, a staniesz się nowym stworzeniem, staniesz się dzieckiem Bożym. Być dzieckiem Boga to słuchać Jego słowa i wypełniać je w codziennym życiu. Być dzieckiem Boga to odpowiadać miłością na tę Miłość, która przychodzi do nas w małym Dziecięciu. Jedynie taki, Boży, początek daje szczęście i przynosi pokój. Czy jesteś gotowy na ponowne narodziny?

czytaj więcej...