Aktualności

2015-07-13 09:12

Ewangelia na każdy dzień – 13 lipiec

Ewangelia wg. św. Mateusza   10,34 – 11,1

Jezus powiedział do swoich apostołów:
„Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.
Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto miłuje syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.
Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.
Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadani wam, nie utraci swojej nagrody”.
Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

Komentarz do Ewangelii:

Mój styl życia

Otwarte na wszystkich serce i gotowość służby wobec najbardziej potrzebujących jest tym, co powinno wyróżniać uczniów Chrystusa. We współczesnym świecie coraz częściej zapomina się o tej zasadzie. Ludzie wybierają styl życia hołdujący zaspokajaniu własnych potrzeb. Wsłuchując się w dzisiejsze słowa Jezusa, warto postawić sobie pytanie o to, jaka jest moja życiowa postawa. Czy i w jakim zakresie jestem gotowy podjąć się służby wobec najbardziej potrzebujących? Czy jeśli przyjdzie mi dźwigać jakikolwiek krzyż, uczynię to, mając na uwadze Chrystusa i Jego odkupieńczą misję, czy też będę się buntował i utyskiwał?
.
Jezu, Ty dajesz mi wzór postawy służby i bezwarunkowej miłości. Oczyść moje serce z egoizmu i uzdolnij do służenia Tobie w moich braciach i siostrach.

.

ks. Mariusz Krawiec SSP

 

czytaj więcej...