Aktualności

2022-10-26 16:11

Ewangelia na dziś – 27 październik 2022 rok

EWANGELIA (Łk 13, 31-35) – Jezus wierny swojemu posłannictwu

(…) Rzecz to niemożliwa, żeby prorok zginął poza Jeruzalem.

————–

Unikanie cierpienia to najzwyczajniejszy, najnormalniejszy, najbardziej zrozumiały ze wszystkich ludzkich odruchów. Gdy przychodzi, myślimy sobie: Wcześniej czy później musiało mi się to przytrafić! Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii brzmią jednak inaczej. Jest odważne zmierzenie się z losem, a nawet świadome wejście w cierpienie, by je uczynić sensownym i zbawczym

 

Jezu, mój Królu, oto dziś pragnę wykrzyknąć zgodnie z Twoją zapowiedzią: Chwała temu, który przychodzi w imię Pana!

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Łk 13, 31-35)

Jezus wierny swojemu posłannictwu

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

W tym czasie przyszli niektórzy faryzeusze i rzekli do Jezusa: «Wyjdź i uchodź stąd, bo Herod chce Cię zabić». Lecz On im odpowiedział: «Idźcie i powiedzcie temu lisowi: Oto wyrzucam złe duchy i dokonuję uzdrowień dziś i jutro, a trzeciego dnia będę u kresu. Jednak dziś, jutro i pojutrze muszę być w drodze, bo rzecz to niemożliwa, żeby prorok zginął poza Jeruzalem.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swoje pisklęta pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto dom wasz tylko dla was pozostanie. Mówię zaś wam: nie ujrzycie Mnie, aż nadejdzie czas, gdy powiecie: „Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie”».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...