Aktualności

2020-01-19 18:11

Ewangelia na dziś – 20 styczeń 2020 rok

EWANGELIA (Mk 2, 18-22) – Zwyczajów Starego Testamentu nie można przenosić do Nowego

(…) Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi?

————–

Aby przyjąć moc i radość płynące ze słów Jezusa, potrzebuję najpierw oczyścić i przygotować serce. Obecność Jezusa wnosi w życie nową jakość, pełną radości, entuzjazmu, święta. Dlatego Jezus porównuje siebie do oblubieńca, pana młodego, a przebywanie z Nim – do radości gości weselnych. Z czego powinienem zrezygnować i na co się zdobyć, aby zachować w sobie radość Ewangelii?

 

Jezu, dziękuję Ci, że jesteś źródłem mojej radości i czynisz moje życie wciąż nowe Twoją miłością.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 2, 18-22)

Zwyczajów Starego Testamentu nie można przenosić do Nowego

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: „Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?”
Jezus im odpowiedział: „Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.
Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...