Aktualności

2022-03-11 16:11

Ewangelia na dziś – 12 marzec 2022 rok

EWANGELIA (Mt 5, 43-48) – Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

(…) Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie.

————–

W naszym ziemskim świecie wszyscy chcą być kochani, lecz niewielu chce kochać. Wszyscy chcą, by im wybaczano, lecz niewielu chce wybaczać. Wszyscy chcą otrzymywać, lecz niewielu chce dawać. Jezus sam stworzył definicję największej miłości: życie oddać za przyjaciół. A następnie nawet tę maksymalistyczną definicję przekroczył, oddając życie za nieprzyjaciół! Oto doskonałość według Jezusowego Serca.

 

Jezu, widzę jak nie dorastam do wymagań, które przede mną stawiasz. Nie lękam się jednak, gdyż wiem, że zapłaciłeś na Krzyżu za mój brak miłości.

 

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 5, 43-48)

Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.
A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...