Aktualności

2022-10-10 16:11

Ewangelia na dziś – 11 październik 2022 rok

EWANGELIA (Łk 11, 37-41) – Czystość wewnętrzna

(…) Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości.

————–

Czyszczenie kielicha od zewnątrz, aby pozostawić w środku osad i błoto, to błąd, który popełniają nie tylko faryzeusze, lecz także każdy z nas. W dzisiejszej Ewangelii uwagę zwraca sposób, jaki podaje Jezus na oczyszczenie wnętrza kielicha. Wiele starań wkładamy, aby dobrze wyglądać, podobać się innym i zyskać ich życzliwość, często przy tym zaniedbując Boga. Dbajmy raczej o własne serce, bo tam bierze początek wszelkie dobro, które jest pięknem i wszelkie zło, które jest niegodziwością.

 

Jezu, mój Królu, pragnę ukryć się w tym świętym kielichu, jakim jest Twoje otwarte Serce.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Łk 11, 37-41)

Czystość wewnętrzna

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem.
Na to Pan rzekł do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości.
Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...