Aktualności

2020-08-31 18:11

Ewangelia na dziś – 1 wrzesień 2020 rok

EWANGELIA  (Łk 4, 31-37) – Uzdrowienie opętanego

(…) Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jezusa było pełne mocy.

————–

Słowo Jezusa jest „pełne mocy”, ponieważ jest prawdą. Zły duch boi się prawdy. Prawda go gubi. Prawda jest środowiskiem zupełnie obcym dla niego. Dlatego kiedy unikamy prawdy i nie stajemy w niej, narażamy się bardzo na wpływ złego ducha. Oczywiście nie każdą prawdę należy mówić w każdej sytuacji, ale wewnętrznie powinniśmy zawsze stać w prawdzie – jeśli chcemy być mocni i odporni na zło. I pamiętajmy, że źródłem prawdy jest przede wszystkim Bóg.

 

Jezu, tylko w Tobie i z Tobą mogę wszystko zobaczyć takim, jakim naprawdę jest.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 4, 31-37)

Uzdrowienie opętanego

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jezusa było pełne mocy.
A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy: „Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boży”.
Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody.
Wprawiło to wszystkich w zdumienie i mówili między sobą: „Cóż to za słowo? Z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą”.
I wieść o Nim rozchodziła się wszędzie po okolicy.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...