Aktualności

2024-03-29 16:29

Cmentarz Parafialny w Kasinie Wielkiej – Święta Wielkanocne

Ponad 1500 grobów, ponad 4000 nazwisk, ponad 5000 zdjęć grobów. To dwa cmentarze Parafialne w Kasinie Wielkiej – cmentarz na Pańskim i na Kaletowie.

Wiemy, że nie każdy może być na grobie bliskiej osoby. Dlatego dzięki Matce Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski Wniebowziętej w Kaplicy Na Brzegu, Matce Miłosierdzia stworzyliśmy możliwość duchowego łączenia się w każdej chwili przez modlitwę z naszymi bliskimi, którzy spoczywają na naszych obu cmentarzach w Kasinie Wielkiej wchodząc na wirtualny Cmentarz Parafialny.

Zbliżają się Święta Wielkanocne czas radości ze Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym właśnie czasie nie zapomnijmy również o tych, którzy odeszli od nas do Domu Ojca. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich nam zmarłych, zapalmy znicze. Pamiętajmy, że jesteśmy wszyscy zobowiązani do modlitwy za zmarłymi, nie tylko w listopadzie, ale przez cały rok, a czas Świąt Wielkanocnych jest tym szczególnym czasem. Jak mówią dusze czyśćcowe to nieoceniona pomoc i ulga w cierpieniu dla nich. Choć ich cierpienia trwają długie miesiące…, lata…, to jednak każda modlitwa, dobry uczynek itd. przynoszą im ulgę w cierpieniu.

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

†  †  †     †  †  †     †  †  †  

Matko Boża Częstochowska, Królowo Polski Wniebowzięta w Kaplicy Na Brzegu, Matko Miłosierdzia, wyproś u Twojego Miłosiernego Syna, aby zmarli cieszyli się wiecznym szczęściem w Królestwie Naszego Ojca.

Dobry Jezu, a nasz Panie Daj im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech im świeci na wieki. Amen.

†  †  †     †  †  †     †  †  †  

MODLITWA ZA KONAJĄCYCH W GRZECHU CIĘŻKIM

o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

czytaj więcej...