Aktualności

2017-10-06 18:25

7 października Polacy odmówią „Różaniec do granic”

Na koniec moje Niepokalane Serce zatryumfuje

Już 7 października w pierwszą sobotę miesiąca, we wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej cała Polska zostanie otoczona granicą różańcową. W akcji „Różaniec do granic” udział wezmą wszystkie 22 diecezje położone przy granicach naszego kraju.

.

Celem akcji jest otoczenie Polski różańcem i wybłaganie u Boga nawrócenia Polaków, a także innych narodów. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, które wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie w Fatimie.

 

Na modlitwę „Różaniec do granic” zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli, którym leży na sercu dobro Polski. 7 października o godzinie 11.00 w jednym z 319 kościołów „stacyjnych”, rozmieszczonych wokół granicy Polski, można stanąć razem z wiernymi i wziąć udział w tym wydarzeniu poprzez Eucharystię oraz nabożeństwo maryjne, które zostało przygotowane przez Komisję Kultu Bożego i Dyscyplinę Sakramentów Episkopatu Polski specjalnie na to wydarzenie. O godz. 13.00 będzie wymarsz z kościołów „stacyjnych” w kierunku fizycznej granicy Polski – Lech Dokowicz, jeden z organizatorów akcji.

Nie znaczy to, że trzeba być tam, gdzie będą miejsca wyznaczone. Zawsze można, a nawet jest taka potrzeba i pragnienie, aby duchowo łączyć się z tymi właśnie, którzy tam będą i wraz z nimi wypraszać przez modlitwę różańcową łaskę nawrócenia Polaków, a także innych narodów. Podobnie jak łączymy się przez modlitwę z różnymi miejscami na świecie, które są bliskie naszemu sercu.                                                   AVE MARIA

więcej na: rozaniecdogranic.pl

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II – audio

 

czytaj więcej...