Zapada zmrok

<—  Powrót – strona główna pieśni 

1. Zapada zmrok, już świat ukołysany, Znów jeden dzień odfrunął nam jak ptak. Panience swej piosenkę na dobranoc Zaśpiewać chcę w ostatnią chwilę dnia.

 

2. I chociaż wnet ostatnie światła zgasną, Opieka Twa rozproszy nocy mrok. Uśpionym wsiom, ukołysanym miastom, Panienko, daj szczęśliwą, dobrą noc.

 

3. I ludzkim snom błogosław dłonią jasną, I oddal od nich cień codziennych trosk. I tym, co znów nie będą mogli zasnąć, Panienko, daj szczęśliwą, dobrą noc.

 

4. A komu noc czuwaniem jest niełatwym Na czas bezsenny siłę daj i moc. I tym, co dzisiaj zasną raz ostatni, Panienko, daj szczęśliwą, dobrą noc.

 

 

5. Zasypia świat piosenką kołysany, Odpłynął dzień, by jutro wrócić znów. Uśmiecham się do Ciebie na dobranoc, Piastunko moich najpiękniejszych snów.

 

6. Nad Ojcem Świętym czuwaj nieustanie bo on swą ufność złożył w ręce Twe. I Jemu też tam Hen na Watykanie Maryjo daj szczęśliwą i dobrą noc.

 

 

7. I daj mi sen o łąkach umajonych Gdzie jest Twój tron z Papieża złotych róż A Ojciec nasz Różańcem Ci wyznaje Maryjo już na zawsze jestem Twój.

 

8. Nad każdym z nas co stracił już nadzieję, Wyciągnij Matko święte dłonie Twe. By czując to, że jesteś zawsze z nami, Zwyciężał sam przez święte Imię Twe.

 

9. O Matko ma, o Matko pocieszenia To On Swe życie złożył w ręce Twe I jego też tam Hen na wysokościach Maryjo weź w matczyne ręce Swe.