Aktualności

2015-01-17 15:50

Zmarł ks. Marian Kurnyta – duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej we Francji

W czwartek w wieku 61 lat zmarł urodzony w Siekierczynie ks. Marian Kurnyta.

.

W dniu 15 stycznia 2015 roku zmarł Ks. Marian Kurnyta – duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej we Francji – informuje Diecezja Tarnowska.

.

Wprowadzenie ciała śp. Ks. Mariana do kościoła parafialnego parafii pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu w środę (21 stycznia) o godz. 18.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem św.Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu we czwartek (22 stycznia) o godz. 12.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

.

*** *** ***

.

Ks. Marian Kurnyta urodził się 3 sierpnia 1954 roku w Siekierczynie. Pochodził z parafii pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu. Egzamin dojrzałości złożył w Starym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 25 maja 1980 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Tuchów – św. Jakuba i Tarnów – Katedra. Od 1986 roku pracował duszpastersko w ramach Polskiej Misji Katolickiej we Francji, m.in. w Paryżu, Orleanie, Lisieux i Mulhouse.

żródło: www.limanowa.in

czytaj więcej...