Aktualności

2022-07-02 16:11

XIV Niedziela Zwykła (Rok C ) – 3 lipiec

EWANGELIA (Łk 10, 1-12.17-20) – czytania

GDZIE BĘDĄ ZAPISANE NASZE IMIONA?

ks. Wojciech Kuzioła 

Współczesny świat uprawia propagandę sukcesu. Liczy się tylko ten, kto jest „na topie”. A Bóg mówi: „Nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie” (Łk 10,20).

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa, który wysyła wybranych uczniów, aby przygotowali grunt pod zasiew słowa Bożego. Ich zadaniem jest zapowiedzieć Chrystusa oraz otworzyć serca mieszkańców wiosek i miast na przyjęcie królestwa Bożego. Uczniowie, pełni zapału i gorliwości, z radością przynoszą Jezusowi owoce swojej pracy.

 

Głosili Ewangelię, uzdrawiali chorych, a nawet wyrzucali złe duchy. Po ludzku odnieśli sukces. Ale co na to wszystko Jezus? Mistrz nie udziela uczniom taniej pochwały. Zwraca ich uwagę na fakt, iż nie jest ważne, kto ile osiągnął i czego dokonał. Najważniejsze jest to, że uczniowie zasłużyli na nagrodę życia wiecznego.

.
Popatrzmy na nasze życie. Jak często świat zaraża nas swoim sposobem myślenia… Uczymy się, pracujemy po to, aby coś osiągnąć, aby coś znaczyć, aby odnieść sukces. Wkładamy w to całe serce i wszystkie siły. Często udaje się nam dokonać wielkich rzeczy, zdobyć uznanie, zarobić dużo pieniędzy. Ale za jaką cenę? Czy z powodu naszej pogoni za sukcesem nie tracimy tego, co jest ważne? Czy nie cierpi na tym nasza dusza? Trzeba pamiętać o tym, że oprócz przemijającego szczęścia tu na ziemi, jest przecież szczęście wieczne w królestwie Bożym. Ono jest naszym pierwszorzędnym celem. I tylko ten, kto zdobywa nagrodę w niebie, jest prawdziwym zwycięzcą i osiąga sukces.

czytaj więcej...