Aktualności

2016-09-06 08:43

Władysława Anna Jamróz – Kaplica Na Brzegu

Władysława Anna Jamróz jest autorem modlitwy do Matki Boskiej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu – Matko Boża Jasnogórska!

.

Jest autorem artykułu (1999 rok) o Kaplicy Na Brzegu zamieszczonym w Tygodniku Katolickim Niedziela Na szlaku Maryi w Beskidzie Wyspowym

.

Książeczki dla dzieci o Kaplicy Na Brzegu  „Gorczańskie krasnoludki”

.

Władysława Anna Jamróz, znana współczesna poetka religijna, pisarka, dziennikarka, nauczycielka dyplomowana, działaczka kulturalna i samorządowa, zamieszkała w rodzinnym mieście  Mszanie Dolnej w Beskidzie Wyspowym.

.

Laureatka kilkudziesięciu Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich i Literackich, siostra Kapłana-Męczennika – ks. kan. Józefa Jamroza.

Autorka tomików poetyckich: „Bilet do Nieba”, „Największa Miłość”, „Niebiańskie pejzaże”, „Wołanie w górach”, „Krzyż pod miastem”, książki biograficznej o zamordowanym bracie „Kapłan-Męczennik ks. Józef Jamróz” oraz zbioru wierszy i artykułów prasowych „Perły wiary w Roku Eucharystii”, a także książek dla dzieci: „Bajki nad bajkami oraz inne wiersze”, „Bajka o góralskim krasnoludku”, „Leśna szkoła krasnoludka juhasika”, „Gorczańskie krasnoludki”, Biała owieczka”.

.

Zainicjowała wydanie miesięcznika dla dzieci „Michałek” i jest naczelnym redaktorem tego pisma. Redaguje także parafialny kwartalnik „Michael”. Od 2003 roku organizuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki i Literacki im. ks. kan. Józefa Jamroza Kapłana-Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.

.

Wiersze Władysławy Anny Jamróz znajdują się w wielu almanach i antologiach poezji. Publikowane są w prasie katolickiej, a także prezentowane w audycjach literackich Radia Maryja, Radia Jasna Góra, Radia Kraków i Radia Alex w Zakopanem.

.

Warto sięgnąć do twórczości Poetki, której utwory nierozerwalnie związane są z wartościami chrześcijańskimi, patriotycznymi i z tradycją Narodu. Spotkanie z jej poezją rozwija wyobraźnię młodego czytelnika i ukierunkowuje wychowanie zgodne z Dekalogiem i tysiącletnią chrześcijańską tradycją naszego Narodu. Staje się źródłem przeżyć estetycznych. Daje możliwość rozbudzenia twórczej wyobraźni, wyrobienia wrażliwości i delikatności we wzajemnych kontaktach międzyludzkich, uczy dostrzegać otaczające piękno i wyłaniać z niego Bożą Miłość.

 

czytaj więcej...