Aktualności

2021-03-28 17:09

WIELKI POST 2021 – dekoracja w Kaplicy Na Brzegu

Czas Wielkiego Postu to skarb dla duszy, która umiłowała życie w Bogu. Nie ma drugiego w całym roku liturgicznym tak pięknego czasu na naprawienie zaniedbań, grzechów duszy i ciała, przemiany serca i umysłu oraz wszelkich waśni wśród rodziny, sąsiadów, itd.  

 

To wszystko odbudowuje się w ciszy; ciszy modlitwy, ciszy serca, ciszy rozmyślania. Podobnie jak nasz Pan i Król, Jezus Chrystus, udał się na miejsce pustynne, tak my musimy znaleźć takie miejsce.

 

Dla wielu z nas takim miejscem ciszy, miejscem modlitwy jest Kaplica Na Brzegu. Klimat Wielkiego Postu i poszczególnych akcentów zawartych w przygotowanej dekoracji Męki naszego Boga oraz stacji Drogi Krzyżowej, pozwala człowiekowi zatopionemu w modlitwie  niemalże przenieść się w te miejsca, gdzie niewyobrażalnie cierpiał Jezus Chrystus dla naszego Zbawienia wraz z Maryją, naszą Współodkupicielką.

 

Królowo Jasnogórska, Matko nasza, Twoje Serce jest nierozerwalnie złączone z Sercem Twojego Syna. Kiedy cierpi jedno, natychmiast cierpi drugie. Matko Częstochowska, pozwól nam choć odrobinę odjąć bólu i ulżyć Tym Najsłodszym Sercom, przez nasze rozważanie Bolesnej Męki Twojego Syna i Twojej Współodkupicielko. Pozwól nam ten czas Wielkiego Postu ofiarować za wszelkie boleści zadane przez nas Tym cierpiącym Najświętszym Sercom. Amen.

Dekoracja Wielki Post 2021 rok

Powrót do galerii ->

Wielki Post 2021 rok

Wielki Post 2020 rok

Wielki Post 2019 rok

Wielki Post 2018 rok

Wielki Post 2017 rok

Wielki Post 2016 rok

Wielki Post 2015 rok

czytaj więcej...