Aktualności

2025-02-22 16:30

VII Niedziela Zwykła – (Rok C). NIEDZIELA MIĘSOZAPUSTNA, 60-nica – Dominica In Sexagesima – PRZEDPOŚCIE – 23 luty

EWANGELIA (Łk 6, 27-38) – czytania

PRZYKAZANIE MIŁOŚCI NIEPRZYJACIÓŁ

Jezus Chrystus zachęca nas, abyśmy dobrze czynili wszystkim tym, od których doświadczyliśmy kiedyś krzywdy, przemocy, cierpienia czy zranienia. Wydaje się, że łatwo jest nam zrobić coś dobrego dla tych, których lubimy, lecz niemożliwym jest uczynić to dla osób, które są nam niechętne. Po doznanej krzywdzie rodzi się w nas chęć odwetu, zemsty – „oko za oko”.

 

Mszczą się tylko ci, którzy postępują według diabelskiej i szatańskiej nauki. Miłość nieprzyjaciół jest papierkiem lakmusowym naszej wiary. Stosunek do nieprzyjaciół wyróżnia nas, chrześcijan, spośród innych! Chrześcijaństwo jest czymś więcej niż odruchami natury – instynktami zwierzęcymi!

 

Dlaczego miłość nieprzyjaciół jest taka ważna? Bo, przebaczenie jest drogą otwierającą nam przystęp do Ojca. Jeśli ktoś nie potrafi przebaczać, jeśli trwa w swojej zawziętości i podtrzymuje tkwiące w nim urazy, to nawet kiedy będzie próbował stanąć przed Bogiem w modlitwie, będzie myślał nie o Nim, ale o doznanej przykrości. Brak przebaczenia czyni człowieka niezdolnym do stanięcia przed Bogiem.

 

Jezu, mój Królu, przez Maryję, Matkę pięknej miłości, powierzam Ci wszystkich tych, którzy przez swoją zatwardziałość serc są wrogo do mnie nastawieni. Ulecz ich z tej niemocy, aby i oni otrzymali pokój serca, który ja mam.

czytaj więcej...