Aktualności

2024-02-03 16:11

V Niedziela Zwykła (Rok B ) – 4 luty

EWANGELIA (Mk 1, 29-39) – czytania

ZBYT ZAJĘCI, ŻEBY SIĘ MODLIĆ

ks. Piotr Chmielecki

W dzisiejszej ewangelii znajdujemy zdanie o tym, że Jezus, pomimo natłoku różnych wydarzeń, znalazł czas na modlitwę. Czy to nie jest to dziwne, że Jezus się modlił? Skoro się modlił, to znaczy, że zwracał się do Boga Ojca, czyli Bóg mówił do Boga…

   .

 To, że Jezus się modlił, jest bardzo wymowne. To nie jedyne miejsce w ewangelii, gdzie czytamy o modlącym się Jezusie. Robi to też np. przed powołaniem Apostołów. Modli się wtedy, kiedy jest jakaś ważna decyzja do podjęcia. Wyobrażam sobie, że „dziś” zadawał sobie pytanie, czy ma zostać w Kafarnaum, czy iść dalej. Po modlitwie mówi „pójdziemy gdzie indziej”, tam też nas potrzebują, taka jest nasza misja.

.

      A my? Tak często zasłaniamy się brakiem czasu na modlitwę. Mówimy nie miałem już siły, było za późno, byłem zbyt zmęczony, dzieci płakały… Kiedyś wpadła mi w ręce książka pt.: „Zbyt zajęci, żeby się nie modlić” Przedziwny tytuł! Ale, no właśnie…, im mam więcej zajęć, tym bardziej potrzebuję pójść na „miejsce pustynne”, żeby z Bogiem „omówić” to wszystko, co mnie czeka, poprosić o Jego błogosławieństwo, zapytać się Go, „po co to wszystko”, dokąd biegnę…?

.

czytaj więcej...