Aktualności

2015-02-08 09:14

V Niedziela Zwykła – 8 luty

Ewangelia (Mk 1, 29-39)

Prosić z odwagą

Czy czytając dzisiejszą Ewangelię, opisującą uzdrowienie chorych i opętanych, jesteś w stanie tak po prostu stanąć przed Jezusem na modlitwie i prosić Go, aby uzdrowił wszystko to, co w tobie jest chore, grzeszne i niedoskonałe?

.

 Może chciałbyś tak uczynić, ale brakuje ci po prostu wiary i odwagi, aby Go o to poprosić?

.
         Gdy Jezus chodził po ziemi, spotkało Go wiele osób. Niektórzy przynosili do Niego swoich chorych, inni gromadzili się po to, aby Go słuchać i porwani Jego słowem decydowali się pójść za Nim. Ale byli i tacy, którzy, co prawda Jezusa spotykali, ale albo drwili z Niego, albo wystawiali Go na próbę, albo przechodzili obok Niego obojętnie. I chociaż spotkali Zbawiciela twarzą w twarz, nie powrócili do domów przemienionymi i uzdrowionymi.

.
         Aby zostać dotkniętym przez Pana, nie wystarczy wejść tylko do kościoła. Nie wystarczy jedynie przyjść na niedzielną Eucharystię. To zdecydowanie za mało. Zobacz, ilu turystów wchodzi każdego dnia do katedr i bazylik. Ale nie szukają oni tam Jezusa. Zatrzymują się na tym co zewnętrzne – na pięknych obrazach, rzeźbach i witrażach.

.
         Brakuje Ci wiary w to, że Jezus działa także dziś z taka samą mocą jak przed dwoma tysiącami lat? Nie daj się zwieść szatanowi, który będzie siał w twoim sercu takie wątpliwości. Stań w szeregu razem z tymi, którzy przychodzili do Jezusa i prosili Go o uzdrowienie. Bądź pokorny, ale też zdecydowany. Po prostu uwierz w to, że Jezus żyje! On także dzisiaj chce wkroczyć w Twoje życie ze swoją uzdrawiającą mocą. Miej tylko wiarę i odwagę, aby Go prosić.

.

ks. Mariusz Krawiec SSP

 

czytaj więcej...