Aktualności

2023-08-25 16:34

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ PANNY MARYI CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26 SIERPNIA – ODPUST W KAPLICY NA BRZEGU

EWANGELIA (J 2, 1-11) – czytania

KONTEMPLACJA MARYI

MATKA BOŻA:

Dziś stajecie przed Moim Obrazem, [26 sierpnia Uroczystość NPM Częstochowskiej] dziś mówicie ze swoich ambon: „Królowo i Matko”, ale czy choć jedno z was czci Mnie dzisiaj, pełniąc Moją wolę? Czy nie wiecie, co odpowiadam na wasze modlitwy? Mówię: uczyńcie to, co poleci wam Mój Syn! Chcę pomóc. Tak, widzę waszą niedolę, widzę wasze uciśnienie, jak tracicie wiarę, jak upadacie, jak jesteście wykorzystywani i poniżani i chcę wam pomóc. Mówię więc o waszym nieszczęściu Mojemu Synowi i proszę was, uczyńcie to, co wam powie. Jakże jednak ma się dokonać ten cud, kiedy żaden ze sług nie chce słuchać? Czy nie powiedziane wam było, co macie czynić, aby się ocalić? Jakich słów pragniecie?

 

Mój Syn przemówił, ale niewielu posłyszało Jego mowę. Dlaczego nie wszyscy słudzy posłyszeli te słowa? Ponieważ ci, którzy winni są obdarzyć obfitością wina weselników, pozostają nieugięci w swej pysze i gardzą cudem, który przepowiedział im Mój Syn [KAPŁANI]. Wolą pozostawić spragnionymi wszystkich, którzy oczekują od nich napoju życia. Jak wielka jest wasza pycha! Czy nie chcecie pić wina, które daje wam Mój Syn? Skoro sami nie chcecie go pić, pozwólcie Mu uczynić cud dla tych najmniejszych. Oni są spragnieni, oni Go pragną, oni wierzą, że wino, które On daje, jest wyborne.

 

Pragnę zapłakać dziś nad zatwardziałością waszych serc [KAPŁANI]. Mój Syn uczyni cud dla tych, którzy uczynią wszystko, co im poleci. Jednak wasze imiona, imiona książąt i władców, popadną w niesławę. Nie uratuje się wasze mienie, wasz honor i wasze zaszczyty, a cały naród ujrzy, żeście go zdradzili, nie przestrzegając przed grożącym niebezpieczeństwem, nie zakazując im pogańskich zwyczajów i nie zmuszając ich do posłuszeństwa ich Bogu. Pasterze i arcypasterze, wam powierzono pasienie tego narodu, który sobie wybrałam. Te dusze które są powierzone waszej opiece, są tak liczne, że potępienie tak wielu spośród nich, pogrąży was wiecznej ciemności [PIEKŁO]. Przyjmijcie prawdę, o której wam mówię, ponieważ grozi wam śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

Syn Mój polecił wam, abyście uczynili Go Królem nad wami. Król wieków, Król Ziemi i Król Nieba posiada władzę ponad wszelką mocą i posiada Serce zdolne do ukazania miłosierdzia nawet tym, którzy sprzedają własną Matkę, przyjmując więc waszą skruchę i błaganie, uczyni was szczęśliwym i wolnym narodem, wyniosłym ponad narodami, przeznaczonym Bogu samemu i Jego chwale. Pozwólcie dzieciom czcić tego Boga, pełniąc Jego Wolę. Cóż dziś czynicie z tymi, którzy są Mi posłuszni i czynią to, co im Chrystus nakazał? Wstydźcie się! Pokutujcie za to zło, którego jesteście świadkami i którego nie próbujecie nawet pokonać!

 

Ci nieliczni, którzy posłyszeli słowa Jezusa, pragną cudu dla siebie i dla was. Pragną być ocaleni od wiecznego pragnienia i pragnął napoić was, nierozumni pasterze [KAPŁANI], abyście żyli i panowali nad nimi. Dlaczego gardzicie chlebem podawanym przez najmniejszych? Wasze obficie zastawione stoły pełne są trucizny, podczas gdy pokarm tych najmniejszych pełny jest łaski i błogosławieństwa. Prowadzę Mój mały naród w narodzie wielkim, aby ukazał wam drogę do zwycięstwa nad nieprzyjacielem Boga. Gardząc nimi, gardzicie Boską łaską, Boskim cudem, pierwszym cudem, jakiego chce dokonać Bóg.

 

Tę ziemię, uświęconą krwią tak wielu Polaków, wybrał Bóg na ustanowienie swojego Królestwa. Na tej ziemi postawił swój tron, aby na nim zasiąść w odpowiednim czasie i w swoim miłosierdziu dokonać cudu odnowy tej ziemi, nawrócenia serc i uświęcenia tej ziemi. Po tym cudzie, który należny jest tej ziemi za wszystkie lata posłuszeństwa swojej Matce, za wszystkie błagania i cierpienia synów tego narodu, Bóg zapragnął uczynić cuda na całej Ziemi, aby obudzić i odrodzić inne umarłe narody, aby chodzić po całej ziemi, uzdrawiając i wyrzucając liczne złe duchy. Czy nie pojmujecie pism? Dlaczego wasze umysły są tak skostniałe? [KAPŁANI] Nie brońcie sługom uczynić wszystkiego, co polecił im Mój Syn i pozwólcie im przynieść sobie wybornego wina, wina, które przemieni wasze skostniałe serca, obudzi wasze umysły i przejrzycie, aby błogosławić Jezusa.

 

Gdybyście wiedzieli, jak gorąco oręduję za wami. Dziś, w dniu Mojego święta, wzywam was, abyście nie oddawali Mi chwały bezowocnie, ponieważ słowa nie zastąpią czynów. Usta, które głoszą słowa, a nie wypełniają ich, są ustami w bluźniercy, który drwi ze swego Boga. Proszę was jeszcze raz i napominam, niech Moje słowa rozbrzmiewają w waszych umysłach: Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie!Uczyńcie Go Królem tej ziemi, a ocalicie wasze dobre imię i uratujecie mnóstwo dusz przed wiecznym potępieniem. Nie zważajcie na inne narody, bo od nich nie uzyskacie pomocy. Jedynie one mogą uzyskać pomoc od was, jeśli się nawrócicie. Błogosławię was, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

KONTEMPLACJA MARYI

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

CZĘSTOCHOWSKA DROGA KRZYŻOWA – 18 pozycji do rozważania

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

ŁASKA UŚWIĘCAJĄCA – KRÓLOWA ŁASK

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

CZAS POKUTY. CODZIENNA ADORACJA

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

TAJEMNICA RÓŻAŃCA ŚWIETGO

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

ŻYCIE SAKRAMENTALNE PIERWSZEGO KOŚCIOŁA według św. Agnieszki

Kontemplacja Ducha Świętego W LISTACH ŚW. PAWŁA

Kontemplacja Słowa WEDŁUG EWANGELII ŚW. JANA

WYMARZONE SERCE BOGA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...