Aktualności

2023-10-22 16:35

Święto Najświętszego Zbawiciela – 23 październik

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Pan Jezus: Moja córko, nie oddalaj się od światła, od źródła pokoju. Patrz się w Moje światło w twoim wnętrzu i oczekuj Mojego pocieszenia. Oczekuj Moich sił dla wzmocnienia cię. Wierz w Moje błogosławieństwo, które ci towarzyszy nieustannie. Wypatruj Mojej pomocy. Jestem zawsze z tobą. Pamiętaj o tym, a nigdy nie okażesz zwątpienia. Jeżeli będziesz pamiętać, że wszystko zawsze dzieje się z Mojej Woli, nie będziesz narzekać. Pamiętaj, że dla ciebie nie jest konieczne ani nawet potrzebne wyrażenie twojej woli i twojej opinii. Przyzwyczajaj się raczej do zupełnego wyrzeczenia się tej woli, a więc milcz nie pytana o twoje zdanie. Nie chciej w niczym dopiąć swego. Niech będzie tak, jak Ja chcę. Nie staraj się kształtować rzeczywistości na twoją modłę. Pozwól Mi działać i zbawiać dusze również poprzez swoje wyrzeczenie się własnej woli i własnych pragnień. Milcz, a to uspokoi twoje pragnienia i wyciszy je. Przyzwyczajaj się do tego, że robisz to, czego żąda Bóg, a nie to, na co masz ochotę. Nie jesteś już swoim panem, aby realizować swoją wolę. Żyjesz już tylko dla Mnie. Bądź dobrym narzędziem, nie sprzeciwiając Mi się w niczym, ani przez szukaniem własnej woli, ani przez słabość swojej natury.

 

Pamiętaj, po co żyjesz. Nie chcesz chyba uszczęśliwiać sama siebie? Kiedy spotykają cię trudności i wszelakie przykrości, wspominaj tylko na to, co Ja wycierpiałem dla ciebie i czego Ja wyrzekłem się dla ciebie. Nie wyrzekłem się dla ciebie ziemskich rozkoszy, córko, ale niebieskich. Zstępując na Ziemię, uczyniłem się równym tobie w cierpieniach i trudach, w znoju i prześladowaniach. Tron niebieski, otoczony niezliczonymi aniołami o czystych i świętych spojrzeniach, pozostawiłem w przyszłej chwale, chwale, którą zdobędę, umierając na tronie ziemskim, jaki przygotował dla Mnie Ojciec, na krzyżu, otoczony nienawistnymi spojrzeniami grzesznej ludzkości. Chcąc przyjść do Mnie, musisz Mnie naśladować w każdej chwili. Pamiętaj, wierność, która Mnie zachwyca, to wierność nieustanna, to wierność we wszystkim, nawet w najmniejszych rzeczach. Zawsze staraj się zadowolić Mnie, a nie siebie, niezależnie od tego, czy będzie to dotyczyło rzeczy wielkich czy małych. Czy nie wiesz, że dałem ci władzę uszczęśliwiania Mnie w każdej chwili twojego życia?

 

Pamiętaj we wszystkich czynnościach o Mojej Woli. Wiesz dobrze, co Mi się podoba, a co nie. Sekret tkwi w pamiętaniu o tym, że żyjesz już dla Mnie, a nie dla siebie, dla dusz, a nie dla ciała. Czcij Mnie, jedząc, śpiąc, mówiąc, czytając, siedząc, stojąc, patrząc, słuchając, idąc, śpiewając, bolejąc, ciesząc się, marznąc i usypiając. Czy nie pamiętasz, że Ja nie pragnę od ciebie rzeczy wielkich? Jeśli dokonasz czegoś wielkiego, to nie ty, ale Ja w tobie. Ty pamiętaj tylko o Mnie we wszystkim, co robisz i szukaj sposobności pocieszenia Mnie. Twoje nieustanne trwanie przy Mnie myślą, wpatrywanie się w Mój obraz w tobie, w człowieku, przynosi Mi wielką pociechę. Odnoś każdą twoją myśl do Mnie. Żyj już tylko Mną i dla Mnie, szukając tylko i wyłącznie Mojej Woli, pytając Mnie o nią i powtarzając Mi wciąż, że pragniesz ją pełnić. Zrozum, że to, czego ty chcesz, nie jest istotne. To nie przynosi chwały Bogu ani pomocy duszom. To, czego Ja chcę, jest studnią bez dna łaski i miłosierdzia dla świata. Nie trać ani chwili, zapominając o Mojej Woli. Szukaj jej we wszystkim, a Ja będę z tobą, aby cię o niej pouczać. Nie poddawaj się. Próbuj, a Ja przymnożę ci łaski. Trwaj we Mnie każdą myślą. Uszczęśliwiasz Mnie tym. Dbaj o twojego Boga, bo bardzo potrzebuje pocieszenia, córko. Liczę na twoje serce, bo zdolne jest Mnie pocieszyć.

 

Pamiętaj, córko, nie żądam wielkich rzeczy. One przyjdą wraz z łaską jako całość. Kiedy ją dostrzeżesz, nie będziesz już żyła na tym świecie. Teraz nie żądaj od siebie wielkich wyrzeczeń i osiągnięć. Pragnę dobrej woli i starań, które już Mnie uszczęśliwiają. Nie opuszczaj Mnie w niczym. Nie zwracaj uwagi na świat. On zawsze bawi się do końca. Miej twoje oczy utkwione we Mnie, stale, a zobaczysz o wiele więcej niż ci, którzy obserwują świat. Zaufaj Mi. Jestem przy tobie, aby cię prowadzić. Ty tylko kochaj. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

CZĘSTOCHOWSKA DROGA KRZYŻOWA – 18 pozycji do rozważania

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

ŁASKA UŚWIĘCAJĄCA – KRÓLOWA ŁASK

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

CZAS POKUTY. CODZIENNA ADORACJA

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

TAJEMNICA RÓŻAŃCA ŚWIETGO

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

ŻYCIE SAKRAMENTALNE PIERWSZEGO KOŚCIOŁA według św. Agnieszki

Kontemplacja Ducha Świętego W LISTACH ŚW. PAWŁA

Kontemplacja Słowa WEDŁUG EWANGELII ŚW. JANA

WYMARZONE SERCE BOGA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...