Aktualności

2019-01-22 18:15

Spójrz na swoją Mamę – Maryja

Podziwiaj, swoją Niebieską Mamę! Zobacz, jaka jest piękna!

Jest wspaniałym arcydziełem Ojca. To kolebka Syna. To chluba Ducha Świętego. To ogród kwitnący i zamknięty, w którym od początku pielęgnowane są rozkosze Trójcy Przenajświętszej.

Patrz jedynie na swoją Mamę! Wtedy okryje cię Moje piękno. Chcę cię przyodziać w Mój Niebieski płaszcz, chcę cię okryć Moją czystością, chcę cię otoczyć Moim własnym Światłem.

Czujesz się mały i tak jest naprawdę. Czujesz się ubogi i widzisz, że jesteś pełen braków. Wydaje ci się, że nie posiadasz niczego, co mógłbyś Mi dać.

 

O, wystarczy Mi twoja miłość! Niczego innego od ciebie nie chcę.

Teraz nie możesz tego zrozumieć, ale w Raju będziesz widział w sobie chwałę twojej Mamy oraz szczyt miłości, na który Jezus razem z Nią cię zaprowadzi.

Wydaje ci się, że Jezus się chowa – jeśli można tak powiedzieć – stawiając Swoją Mamę przed Sobą. Jest tak dlatego, że On chce, aby Mama kochała Go w tobie!

 

Wydaje ci się, że zawsze masz tylko Mamę przed sobą, lecz Ja widzę, że to Sam Jezus – który jest w tobie – prowadzi cię do Mnie, abyś w ten sposób ofiarował Jego Sercu radość, której inni nie mogą Mu zapewnić.

 

Nie mów, zachowuj coraz większe milczenie razem ze wszystkimi. Nie zniechęcaj się nigdy z powodu swoich braków. Tak bardzo cię kocham. Patrzę na twoje serce, a nie na twój charakter. Jak ogromną sprawiasz Mi radość, kiedy – po pomyłce popełnionej w porywie impulsywności – zaraz korzysz się i prosisz o jej przebaczenie. Ofiaruj Mi swoje rany. Mów zawsze «tak» i nie myśl więcej o sobie. To Ja chcę myśleć o wszystkim. (…)

 

8.11.1976

 

źródło:

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

POWRÓT DO CZYTELNI

***

Różaniec ze św. Janem Pawłem II

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwik Maria Grignion de Montforty

Fałszywi czciciele Najświętszej Maryi Panny

Mała koronka do Najświętszej Dziewicy

Ludwik Maria Grignion de Montfort’a: „Kto nie ma Maryi za Matkę, ten nie ma Boga za Ojca”

Ks. Piotr Glas              

czytaj więcej...