Aktualności

2018-06-28 18:13

Sobota dzień poświęcony Matce Bożej – 29 czerwiec – Akt osobistego oddania się Matce Bożej

… w tym dniu, zawsze choć na chwilę zaświeci słoneczko!

„Niebiosa, wysączcie z góry sprawiedliwość i niech obłoki z deszczem ją wyleją! Niechaj się otworzy ziemia i zrodzi Zbawiciela!” (Iz 45, 8). Tą świętą ziemią była Maryja!
A zresztą Tego, którego prorocy tylko przepowiadali i przeczuwali, Maryja oglądała, nosiła w swym łonie i na rękach, karmiła, wychowywała i złożyła w ofierze- Jezusa, Odkupiciela świata!

 

Maryja musiała więcej wycierpieć. Ona musiała wyczerpać aż do dna całą gorycz tego proroctwa: „Oto Ten” – Chrystus – „przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie” (Łk 2, 34.35). Maryja utęsknieniem proroków; Maryja treścią ich proroctw; Maryja dzieli los proroków – to naprawdę ich Królowa!

 

Niech cię zachęci ta okoliczność, iż sam Bóg przez ciąg wieków polecił prorokom coraz dokładniej przedstawiać postać naszej Niepokalanej Pani, byś z coraz większą czcią rozważał niezrównaną postać Królowej Proroków.

Niech cię też nie odstraszają trudności, lecz przeciwnie przyjmij je cierpliwie i stań przy boku Maryi, by z nią razem doświadczyć na sobie tego, co tak szczególnie podkreśla Apostoł: „Przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego” (Dz 14, 22).

Akt osobistego oddania się Matce Bożej

Pierwsza Sobota Miesiąca

Litania do Niepokalanego Serca Maryi

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo - Kaplica Na Brzegu

Różaniec ze św. Janem Pawłem II

15 Obietnic Matki Bożej dla odmawiających Różaniec Święty

Modlitwa wiernego niewolnika Maryi

czytaj więcej...