Aktualności

2023-08-25 16:07

Sakrament Małżeństwa zawarty przed Bogiem, nie jest prywatną sprawą małżonków – Pan Jezus

PAN JEZUS – rozważania Orędzi o małżeństwie

Małżeństwo jest więzią trzech osób: mężczyzny, kobiety i Boga, który jest Miłością łączącą dwoje ludzi. Dlatego zerwanie więzi z Bogiem (grzech ciężki) wprowadza dysharmonię do waszych małżeństw i sprawia, że stają się słabe i nietrwałe, a miłość, która je łączyła, znika. Tak, znika, bo Ja jestem Miłością, która je łączy. Ja jestem Osobą, z którą bierzecie ślub wraz z waszym małżonkiem – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Małżeństwo zawarte beze Mnie (pogański związek), nie jest małżeństwem, bo Ja jestem więzią miłości, która was połączyła. Ja, trzymając wasze ręce, łącze je jako osobowa Miłość. Podczas zawierania Sakramentu Małżeństwa prawda ta jest widoczna w symbolice stuły, którą kapłan obwiązuje ręce małżonków. Jeśli więc zerwiecie ślub ze Mną poprzez grzech, miłość wasza straci swoją nadprzyrodzoną moc i siłę. Ludzkich uczuć nie starczy jednak na długo. Człowiek sam jest bardzo słaby, a wy, Moje dzieci, pozbawiając się Mnie spomiędzy was, pozwalacie wejść między was panu nienawiści, zdrady i żądzy (szatan). Jak sadzicie, czy wasze małżeństwo może być nadal trwałe i szczęśliwe?

Obejmuję dziś serca małżonków i uczę je kochać i przebaczać, bo małżeństwo to Sakrament, który trwa. Jestem w nim cały czas obecny. Uświęcam was Moją obecnością, jeśli Mi na to pozwalacie, trwając w łasce uświęcającej. Miłość idzie zawsze w parze z przebaczeniem. Wyleję ją na ciebie poprzez twojego małżonka, bo musicie zrozumieć, że małżeństwo nie jest waszą prywatną sprawą – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Nikt z ludzi nie otrzyma żadnego daru niebieskiego, który by nie przeszedł przez Jej dziewicze dłonie, albowiem Wolą Boga jest, abyśmy wszystko mieli przez Maryję. św. Ludwik Grignion de Montfort

***

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania o Orędziach małżeńskich

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...