Aktualności

2023-07-14 16:30

Rozesłanie Apostołów – ŚWIĘTO – 15 lipiec 2024 rok

EWANGELIA (Mk 6, 7-13) – Rozesłanie Dwunastu

(…) Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się.

————–

Jezus Chrystus każdego dnia rozsyła nas, aby głosić Jego Ewangelię słowem, świadectwem, życiem. Nie chodzi o wielkie, spektakularne wydarzenia o których by była mowa w informacjach medialnych. Chrystus rozsyła, aby nieść miłość, przebaczenie, uczciwość, wierność… Nie chodzi o wielkie nakłady finansowe… Przez małe, drobne sprawy (uśmiech, dobre słowo, podanie ręki) też mogą dokonywać się wielkie rzeczy.

 

I właśnie w nich, w tych codziennych wydawałoby się nieznaczących gestach jest nasza misja. Misja ewangelizacyjna na wzór Chrystusa, na wzór Maryi.

 

Jezu, mój Królu, pomóż mi być dobrym i uczciwym robotnikiem Twojej winnicy.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 6, 7-13)

Rozesłanie Dwunastu

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».
I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».
Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...