Aktualności

2024-04-01 16:24

19. rocznica narodzin dla Nieba św. Jana Pawła II – 2 kwietnia

św. Jan Paweł II o Kaplicy Na Brzegu

Relikwie św. Jana Pawła II w Kaplicy Na Brzegu

W sobotę 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 w swoich watykańskich apartamentach zmarł św. Jan Paweł II. Cały świat pogrążył się w żałobie. W pogrzebie Ojca Świętego uczestniczyło w sumie ponad miliard ludzi. Jeszcze nigdy w historii świat nie widział takiej rozpaczy. Przyszły tłumy dzieci i młodzieży. Dziś mija 16-ta rocznica Jego narodzin dla nieba.

 

 O godzinie 21:37 nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca – powiedział przez łzy arcybiskup Leonard Sandri, zastępca watykańskiego sekretarza stanu 60 tyś. ludziom zgromadzonym na modlitwie na placu św. Piotra. Na wieść o śmierci papieża wielu ludzi zgromadzonych na placu św. Piotra zaczęło płakać. W Wadowicach na wieść o śmierci Ojca Świętego wszyscy ludzie zgromadzeni na rynku na chwilę uklękli. W Warszawie zatrzymano ruch uliczny. Dzwony zabrzmiały w kościołach w całej Polsce. Zadzwonił między innymi krakowski dzwon Zygmunta, który bije tylko wyłącznie w szczególnie ważnych sprawach dla Polski. W wielu krajach ogłoszono żałoby narodowe.

 

 

Szukałem Was, Wy  teraz wy przyszliście do mnie. Za to Wam dziękuje – to były ostatnie słowa papieża, które skierował do młodzieży. Młodzi ludzie, uczniowie szkół średnich, studenci na wiadomość o śmierci Jana Pawła II spontanicznie gromadzili się na mszach i nocnych czuwaniach.

To właśnie młodzi byli dla Niego szczególnie drodzy. Zawsze kierował kilka słów i pozdrowienia specjalnie do nich. Potrafił z młodzieżą nawiązać specjalną więź.

 

Nigdy żaden kapłan nie zjednał tyle osób w wierze.

.

 
czytaj więcej...